پرونده محصولات

ترجمۀ عربی کتاب «طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن» منتشر شد

جلد شومیز طرح کلی_عربی

این کتاب با ترجمۀ عربی دکتر محمدعلی آذرشب به نام «مشروع الفکر الإسلامی فی القرآن» ترجمه و چاپ شده است. دکتر آذرشب، علاوه‌بر عهده‌داربودن مدیریت گروه عربی دانشگاه تهران و تأسیس چندین و چند مرکز علمی، به تألیف و ترجمۀ ۶۰ کتاب همت گمارده‌ و سردبیر مجلات معتبر عربی بوده‌اند. اما از همه مهم‌تر اینکه ایشان موردِ اعتماد رهبر انقلاب ... ادامه مطلب »

شجرۀ طیبۀ حسینی، به مناسبت ۲۹فروردین سالروز میلاد حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای

شجره نامه-

تولّد چهارمین فرزند خانوادۀ سید جواد، در آستانۀ گشودن چشم به جهان بود. بانو خدیجه، نگران از دو نوزاد از دست داده خود، با قلبی پر از نجوا و نیاز به بارِ نُه‌ماهۀ خود می‌اندیشید. دردِ در گذشت نوزاد اول، آقا رضا، با بقای آقا محمد،‌ که اینک سه سال و نیم داشت، درمان شد. آیا رنج عمر بر بستۀ ... ادامه مطلب »

کلیپ صوتی توقع انقلاب از هنر و هنرمند از کتاب دغدغه‌های فرهنگی

دغدغه

توقع انقلاب از هنر و هنرمند، مبتنى بر نگاه زیباشناختى در زمینه هنر است، که توقع زیادى هم نیست. ملتى در یک دفاع هشت‌ ساله با همه وجود به میدان آمد. جوانان به جبهه رفتند و از فداکارى در راه ارزشى که براى آنها وجود داشت، استقبال کردند؛ البته عمدتاً به خاطر دین رفتند؛ هرچند ممکن است عده‌اى هم براى دفاع ... ادامه مطلب »

ترجمۀ انگلیسی کتاب طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن منتشر شد

photo_2017-03-18_17-33-47-

کتاب « طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن »، حاصل برگزاری بیست‌و‌هشت جلسۀ متوالی در بیست‌و‌هشت روز ماه مبارک رمضان سال ۱۳۵۳، توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است. موضوع کتاب بررسی اصول مبنایی مطرح در اندیشه اسلامی، با رویکردی اجتماعی، منسجم و هماهنگ، با محور قرار دادن قرآن کریم است. سخنران محترم با محور قراردادن دسته‌ای از آیات در هر جلسه، ... ادامه مطلب »

بریده ای از کتاب عبد صالح خدا | شرح ماجرای دیدار با امام در حصر بعد از آزادی از زندان دوم

موکاب-عبد-صالح

نزدیک عید سال چهل‌وسه بود که من از زندان آزاد شده بودم و توانستم با تدبیری خدمت امام که آن‌وقت در خانه‌ای در قیطریه [در حصر] بودند بروم.۷۰/۴/۲۵ وقتی از زندان بیرون آمدم، فراموش نمی‌کنم رفقای تهرانی‌مان، دور ما را گرفتند و غوغایی بود از مسائل زندان که برایشان نقل می‌کردم. از جمله حرف‌هایی که از زبان آنها شنیدم، این ... ادامه مطلب »

«مؤمن انقلابی» ادامه خواهد داشت..

نشان-داخلی-مومن-مربم

بخشی از اشارۀ کتاب شیخ عباس پورمحمدی که در توضیح فَروَست(سری) کتابهای «مؤمن انقلابی» منتشر شده است. مؤمن را مراتب و صفاتی ا‌ست که عیارِ ایمانِ او را مشخص می‌کند. آیۀ شریفۀ «یا اَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا، آمِنوا بِاللهِ وَ رَسولِهِ وَ الکِتابِ الَّذی نَزَّلَ عَلی‏ رَسولِهِ…» به اهل ایمان سفارش می‌کند که به خداوند و پیامبر و کتابش ایمان بیاورند. ... ادامه مطلب »

متن سخنرانی جناب آقای مختارپور، در آیین معرفی کتاب کریمانه

img_0280

کرمان، ۱ دی ۱۳۹۵ سلامٌ علیکم و رحمـه الله بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین خیلی خوشحال هستم که در جمع خانواده‌های معظّم شهدا و مسئولین عزیز و متعهّد و فرهنگیِ استان شهیدپرور کرمان هستم و همین‌طور همکاران عزیز کتاب‌دار و همکاران نهاد کتابخانۀ عمومی. واقعیت این است که من از روزی که دعوت شدم به این مراسم، یک ... ادامه مطلب »

ترجمۀ مقدمۀ عربی انتشارات دارالمعارف لبنان بر کتاب مسیح در شب قدر

2324603

انقلاب اسلامی در ایران به دلیل وجود خصوصیاتی، انقلابی منحصر به فرد است که در اینجا به ذکر دو مورد از آنها اکتفا می‌کنیم: الف. عنصر رهبریِ عالمانه، حکیمانه و شجاع اثر رهبری امام خمینی(ره) در برپایی انقلاب اسلامی با ارادۀ همۀ اقشار جامعه با ادیان، مذاهب و قومیت‌های مختلف بر هیچ کس پوشیده نیست. این مهم از طریق برقراری ... ادامه مطلب »

سخنرانی استاد مختارپور در آیین معرفی کتاب کریمانه + صوت

2314244

استاد مختارپور در آیین معرفی کتاب کریمانه به توضیح رفتار مقام معظم رهبری با خانوادۀ شهدا، و فلسفه و دلیل این رفتار اشاره کردند. ایشان با تشریح دیدگاه امام خمینی و مقام معظم رهبری، به رمزگشایی از توجه ویژۀ رهبر معظم انقلاب به شهدا و دیدار با خانواده‌های معزز ایشان پرداختند. دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تأکید بر دریافت ... ادامه مطلب »