پرونده محصولات

ترجمۀ انگلیسی کتاب طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن منتشر شد

photo_2017-03-18_17-33-47-

کتاب « طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن »، حاصل برگزاری بیست‌و‌هشت جلسۀ متوالی در بیست‌و‌هشت روز ماه مبارک رمضان سال ۱۳۵۳، توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است. موضوع کتاب بررسی اصول مبنایی مطرح در اندیشه اسلامی، با رویکردی اجتماعی، منسجم و هماهنگ، با محور قرار دادن قرآن کریم است. سخنران محترم با محور قراردادن دسته‌ای از آیات در هر جلسه، ... ادامه مطلب »

بریده ای از کتاب عبد صالح خدا | شرح ماجرای دیدار با امام در حصر بعد از آزادی از زندان دوم

موکاب-عبد-صالح

نزدیک عید سال چهل‌وسه بود که من از زندان آزاد شده بودم و توانستم با تدبیری خدمت امام که آن‌وقت در خانه‌ای در قیطریه [در حصر] بودند بروم.۷۰/۴/۲۵ وقتی از زندان بیرون آمدم، فراموش نمی‌کنم رفقای تهرانی‌مان، دور ما را گرفتند و غوغایی بود از مسائل زندان که برایشان نقل می‌کردم. از جمله حرف‌هایی که از زبان آنها شنیدم، این ... ادامه مطلب »

«مؤمن انقلابی» ادامه خواهد داشت..

نشان-داخلی-مومن-مربم

بخشی از اشارۀ کتاب شیخ عباس پورمحمدی که در توضیح فَروَست(سری) کتابهای «مؤمن انقلابی» منتشر شده است. مؤمن را مراتب و صفاتی ا‌ست که عیارِ ایمانِ او را مشخص می‌کند. آیۀ شریفۀ «یا اَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا، آمِنوا بِاللهِ وَ رَسولِهِ وَ الکِتابِ الَّذی نَزَّلَ عَلی‏ رَسولِهِ…» به اهل ایمان سفارش می‌کند که به خداوند و پیامبر و کتابش ایمان بیاورند. ... ادامه مطلب »

متن سخنرانی جناب آقای مختارپور، در آیین معرفی کتاب کریمانه

img_0280

کرمان، ۱ دی ۱۳۹۵ سلامٌ علیکم و رحمـه الله بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین خیلی خوشحال هستم که در جمع خانواده‌های معظّم شهدا و مسئولین عزیز و متعهّد و فرهنگیِ استان شهیدپرور کرمان هستم و همین‌طور همکاران عزیز کتاب‌دار و همکاران نهاد کتابخانۀ عمومی. واقعیت این است که من از روزی که دعوت شدم به این مراسم، یک ... ادامه مطلب »

ترجمۀ مقدمۀ عربی انتشارات دارالمعارف لبنان بر کتاب مسیح در شب قدر

2324603

انقلاب اسلامی در ایران به دلیل وجود خصوصیاتی، انقلابی منحصر به فرد است که در اینجا به ذکر دو مورد از آنها اکتفا می‌کنیم: الف. عنصر رهبریِ عالمانه، حکیمانه و شجاع اثر رهبری امام خمینی(ره) در برپایی انقلاب اسلامی با ارادۀ همۀ اقشار جامعه با ادیان، مذاهب و قومیت‌های مختلف بر هیچ کس پوشیده نیست. این مهم از طریق برقراری ... ادامه مطلب »

سخنرانی استاد مختارپور در آیین معرفی کتاب کریمانه + صوت

2314244

استاد مختارپور در آیین معرفی کتاب کریمانه به توضیح رفتار مقام معظم رهبری با خانوادۀ شهدا، و فلسفه و دلیل این رفتار اشاره کردند. ایشان با تشریح دیدگاه امام خمینی و مقام معظم رهبری، به رمزگشایی از توجه ویژۀ رهبر معظم انقلاب به شهدا و دیدار با خانواده‌های معزز ایشان پرداختند. دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تأکید بر دریافت ... ادامه مطلب »

تقدیر رئیس جمهور لبنان از انتشار ترجمۀ عربی کتاب «مسیح در شب قدر»

%d9%85%db%8c%d8%b4%d9%84-%d8%b9%d9%88%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%a8%d8%b9

«میشل عون» رئیس جمهور لبنان در نامه‌ای که توسط دفتر او منتشر شده از ترجمه و انتشار کتاب «مسیح در شب قدر» توسط جمعیت المعارف لبنان در این کشور قدردانی کرده است. «کاخ بعبداء ۱۲/۱۲/۲۰۱۶ به مسئولین محترم مجموعۀ فرهنگی «جمعیت المعارف الاسلامیه» به مناسبت تولید کتاب «المسیح فی لیله القدر» توسط شما، جناب رئیس‌جمهور، «سرلشکر میشل عون» خرسند هستند ... ادامه مطلب »

گزارشی از آیین معرفی کتاب کریمانه در شهر کرمان

img_0188

در اولین روز دی‌ماه ۱۳۹۵، آیین معرفی کتابِ کریمانه در شهر کرمان برگزار شد؛ مراسمی که به‌خاطر حضور جمعی از مادران و پدران شهدا، همسران و فرزندان شهدا، و خواهران و برادران شهدا، مراسمی معنوی، نورانی، مبارک، و پرفیض‌وبرکت بود. برگزاری این مراسم برعهدۀ نهاد کتابخانه‌های استان کرمان بود. حضور حداکثری خانواده‌های شهدایی که در کتاب کریمانه به آنها پرداخته ... ادامه مطلب »

بریده‌ای از کتاب کریمانه به مناسبت درگذشت روحانی مبارز و پارسا و مردمی حاج شیخ عباس پورمحمدی + فیلم

%d8%b4%db%8c%d8%ae-%d8%b9%d8%a8%d8%a7%d8%b3

جمعی از مسئولان استان کنار باند فرودگاه ایستاده‌اند؛ امام‌جمعه و استاندار و علمای سرشناس و نمایندگان مجلس و… همه به فرودگاه آمده‌اند تا به رهبر انقلاب خیرمقدم و خوشامد بگویند. چند ‌دقیقه‌ای بیشتر به فرود هواپیما نمانده، که شیخِ خندانی، وارد محوطۀ فرودگاه می‌شود. مسئولان برگزاری مراسم، با توجه به جایگاه شیخ، او را جلوتر از همه جای می‌دهند. شیخِ ... ادامه مطلب »