«مؤمن انقلابی» ادامه خواهد داشت..

نشان-داخلی-مومن

بخشی از اشارۀ کتاب شیخ عباس پورمحمدی که در توضیح فَروَست(سری) کتابهای «مؤمن انقلابی» منتشر شده است.

مؤمن را مراتب و صفاتی ا‌ست که عیارِ ایمانِ او را مشخص می‌کند.
آیۀ شریفۀ «یا اَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا، آمِنوا بِاللهِ وَ رَسولِهِ وَ الکِتابِ الَّذی نَزَّلَ عَلی‏ رَسولِهِ…»
به اهل ایمان سفارش می‌کند که به خداوند و پیامبر و کتابش ایمان بیاورند. آن‌که اسلام را پذیرفته و در ظاهر به شرع ملتزم است، وارد دایرۀ ایمان شده و متّصف به صفت «مؤمن». اما همین مؤمن، اگر به میدان اجتماع بیاید، امامش را درست بشناسد، و در راه اطاعت از او مجاهدت و ایثار کند؛ ایمانش متفاوت می‌شود؛ ایمانی که در این عصر، او را شایستۀ صفت «مؤمن انقلابی» می‌کند.
حرکت معجزه‌گونۀ حضرت امام خمینی رضوان‌الله‌علیه تعاریف را تغییر داد؛ تعاریفی مانند مؤمن، مجاهد، زاهد، انقلابی، و… را. «انقلابی‌بودن» در عصرِ حاضر، بارِ چندین صفت را بر دوش می‌کشد. انقلابی، اهل ایثار و جهاد است، بصیر است و ولایتمدار و دشمن‌ستیز، اهل دغدغه و تکلیف است، آن را درست می‌شناسد و خوب و دقیق انجام می‌دهد.
«مؤمن انقلابی» مقام بالای مؤمنان راستینِ عصر انقلاب اسلامی ا‌ست که یاران و پیروان حضرت امام و حضرت آقا به آن می‌رسند؛ چه مشهور باشند و چه گمنام.
«مؤمن انقلابی» فردی ا‌ست که حیاتش را از انقلاب می‌داند، و تمام عمر و توان و سرمایه‌اش را در راه دفاع از انقلاب و حرکت به‌سمتِ آرمان‌های آن صرف می‌کند.
«مؤمن انقلابی» همراهِ ولیِ مسلمین است و صاحب صفات همراهان رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وآله:
«مُحَمَّدٌ رَسولُ اللهِ وَ الَّذینَ مَعَهُ اَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم تَراهُم رُکَّعًا سُجَّدًا یَبتَغونَ فَضلاً مِنَ اللهِ وَ رِضوانًا سیماهُم فی وُجوهِهِم مِن اَثَرِ السُّجودِ ذلِکَ مَثَلُهُم فِی التَّوراهِ وَ مَثَلُهُم فِی الاِنجیلِ کَزَرعٍ اَخرَجَ شَطاَهُ فَآزَرَهُ فَاستَغلَظَ فَاستَوى عَلى سوقِهِ یُعجِبُ الزُّرّاعَ لِیَغیظَ بِهِمُ الکُفّارَ وَعَدَ اللهُ الَّذینَ آمَنوا وَ عَمِلُوا الصّالِحاتِ مِنهُم مَغفِرَهً وَ اَجرًا عَظیمًا»
محمد فرستادۀ خداست، و کسانى که همراه او هستند، در برابر کفار سرسخت، و در میان خودشان مهربانند؛ آنها را همواره در حال رکوع و سجود می‌‏بینى که پیوسته فضل خداوند و خشنودى او را می‌‏طلبند، نشانۀ آنها در اثر سجده در رخسارشان پیداست؛ این صفت آنهاست در تورات، و صفت آنها در انجیل همانند زرعى‌ست که خداوند جوانه‏ هاى آن را از اطرافش برآورده و تقویت کرده تا ستبر شده و بر ساقه‏ هاى خود ایستاده، به‌طورى‌که کشاورزها را به اعجاب وامى‏ دارد، خدا چنین کرده تا به‌وسیلۀ آنها کفار را به خشم و غیظ آورد. خداوند به کسانى از آنان که ایمان آورده و عمل‏ هاى شایسته انجام داده‏ اند، آمرزش و پاداشى بزرگ را وعده داده است.
مجموعۀ صهـبا، در سیر تحقیقات خود در بین بیانات و سیرۀ رهبر انقلاب، حول محور حضرت آقا ـ که به تعبیر امام راحل، مانند خورشیدی برای انقلاب هستند ـ قمرهایی را می‌یابد که مدال «مؤمن انقلابی» بر سینه‌شان می‌درخشد. این قمرها که بعضاً در عین زیبایی و درخشندگی، گمنامند؛ شخصیت‌هایی هستند که شناخت برهه‌هایی از زندگیِ مجاهدانۀ آنها، ازطرفی برای مردم  انقلابی مفید و آموزنده است؛ و از طرف دیگر، شرح دوستی و رفاقتشان با مقام معظّم رهبری، دقایق و ظرایفی از زندگانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را به ملت بزرگ ایران نشان می‌دهد؛ به ملتی که تشنۀ شناختنِ هرچه بیشتر مولای خود، و شیفتۀ معرفت پیداکردن نسبت به حضرت آقا هستند، که ایشان به‌حق، انقلابی‌ترین مؤمن هستند و مؤمن‌ترین انقلابی.