ترجمۀ مقدمۀ عربی انتشارات دارالمعارف لبنان بر کتاب مسیح در شب قدر

2324603

انقلاب اسلامی در ایران به دلیل وجود خصوصیاتی، انقلابی منحصر به فرد است که در اینجا به ذکر دو مورد از آنها اکتفا می‌کنیم:

الف. عنصر رهبریِ عالمانه، حکیمانه و شجاع

اثر رهبری امام خمینی(ره) در برپایی انقلاب اسلامی با ارادۀ همۀ اقشار جامعه با ادیان، مذاهب و قومیت‌های مختلف بر هیچ کس پوشیده نیست. این مهم از طریق برقراری ارتباط صادقانۀ امام و امت از طریق سخنرانی‌های بنیادین اسلامی صورت گرفت. امام خامنه‌ای(حفظه الله)، به همین روش و رویکرد، این مسیر را حفظ کردند و قدم در راه تکاملِ علمی و تمدنی بنایِ دولت اسلامی قدرتمند و پیشرفته گذاشتند.

ب. اتکا به مردم

انقلاب اسلامی ایران، انقلابی بی‌بدیل در این عالم است؛ زیرا در قیام، پیروزی و ساختار سیاسی خود، به آگاهی، قدرت و عزت مردم تکیه داشت. نشانۀ آن قافلۀ شهدایی است که ملت ایران در ابتدای انقلاب و بعد از پیروزی ایران در جنگ تحمیلی نثار انقلاب کردند؛ و همچنان جوانان، حضور فعال و پر انرژی در انقلاب دارند. شهدای انقلاب اسلامی در دو مرحلۀ انقلاب و دفاع مقدس تفاوتی ندارند؛ چه اینکه در دو مرحله، همۀ مردم با مذاهب و ادیان مختلف با ظلم و ظالم  مقابله کردند و در نتیجه حیات طیبه و کریمه بر زندگی ذلیلانه برتری یافت.

بنابراین شهادت و تقدیم عزیزان به پیشگاه انقلاب اسلامی خصوصیتی است که تمام اقشار جامعۀ ایرانی را متمایز می‌سازد.

کتاب «مسیح در شب قدر» نمونه ایست از فداکاری و از جان‌گذشتگی ملت ایران که علاقه و محبت درونی ناگسستنی بین رهبر انقلاب و خانوادۀ شهدای مسیحی را تصویر می‌کند.

این کتاب از محصولات مهم مؤسسۀ صهبا است. صهبا به تبیین اقدامات و بیانات نورانی امام خامنه‌ای (حفظه الله) به خصوص حضور در منازل شهدا اهتمام دارد. دیدارهای ایشان با خانوادۀ شهدا از سال ۶۳ – یعنی در بحبوحۀ جنگ تحمیلی علیه ایران- آغاز شد و هنوز ادامه دارد. در هر کدام از این دیدارها درس‌های دقیق و آموختنی‌های پرارزشی وجود دارد.

«مسیح در شب قدر» عنوان کتاب دوم از سلسله کتاب‌های خانۀ بهشتیان است که مؤسسۀ صهبا منتشر کرده‌است. از بین دیدارهای متعدد رهبر انقلاب با خانواده شهدا، دیدار ایشان با خانوادۀ شهدای مسیحی از جذابیت‌های خاصی برخوردار است. معظم له از سال ۶۳ تاکنون از ۲۸ خانوادۀ شهید مسیحی دیدار داشته‌اند. این دیدارها هم در دورۀ ریاست جمهوری ایشان بود و همچنان در زمان رهبری معظم له ادامه دارد.