ارسال نامه به امام خمینی پس از اطلاع از شهادت شهید بهشتی

خمینی خامنه ای بهشتی

 

بعد از ترور نافرجام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ۶ تیر سال ۶۰ مدت زیادی ایشان در بیمارستان بستری بودند و مدت درمان ایشان خیلی طول کشید کم کم که ایشان وضعیت بهتری پیدا کردند از اطرافیان خود سؤال کردند و بعد از اینکه ملاقات‌ها شروع شد ایشان از شهید بهشتی سؤال می‌کردند. ایشان خیلی به شهید بهشتی علاقه داشتند و روابطشان بسیار صمیمی بود. طبیعتاً برایشان این سؤال پیش آمده بود که چرا شهید بهشتی به بیمارستان نمی‌آید در حالی که شهید بهشتی یک روز بعد در دفتر حزب بر اثر بمب‌گذاری منافقین به شهادت رسیده بودند. بعد از تلاش اطرافیان برای مخفی نگه داشتن شهادت شهید بهشتی بالاخره ایشان از این ماجرا مطلع می‌شوند.
بعد از اطلاع از شهادت شهید بهشتی آقا نامه‌ای به امام خمینی در رابطه با شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن دیگر ارسال می‌کنند که متن نامه به شرح زیر است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم
انا اعطیناک الکوثر. فصل لربک وانحر. ان شانئک هوالابتر
محضر مبارک مراد و مقتدایم، حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خمینی روحی فداه سلام و درود خدای متعال و بندگان صالح او بر شما باد.
از اینکه نفحه رحمانی با دعای شما و مراحم شما مرا شامل و دیگر بار خود را در الطاف خفیه و جلیه الهی غوطه‌ور می‌یابم، خدا را سپاس‌گذارم و امیدوارم خدای متعال توان شکرگزاری عنایت فرماید. از آن روزی که از کوثر ایثارتان ما را جرعه‌ای نوشانیدید و از او و برای او بودن را در محضرتان تعلیم گرفتیم، کوس هجرت به سوی او را نواختیم و مهیا گشتیم تا ناچیز متاع جان و … را تقدیم او کنیم.
شما آموختید که اسلام عزیز آن است که همه باید فدایش شویم تا تحقق پیدا کند و ثمره شجره نبوت و سلاله پاک رسول‌ اکرم کوثر با خون شهیدان جوشان‌تر می‌شود و ما آموختیم که در این رهگذر از مصائب چه باک که از ورای مرگ دشمنان اسلام را می‌بینیم و هراس ما حرمان از حیات طیبه… شهادت و ترسمان قصور در تکلیف و هدفمان رضایت او که به‌حمدالله با ابراز رضایت شما ظاهر گردید و در همه حال عفو و رحمت واسعه پرودگار متعال امید بخشمان.
خدا را شکر که نسل یزید و عبیدالله آن‌چنان از نعمت شعور محروم گردید که ذریه حسین و ۷۲ تن یاورش قلب و چشم تاریخ گردیدند.
امیدوارم آنان را که جهل قول مارقین و نفع در گرد قاسطین و طمع بر محور ناکثین جمع کرده است با عبرت از تاریخ ولایت آنان برچیده و به اسلام پناه آوردند و امت عظیم و رشید ما جامعه توحید اللهی خویش را در پناه رب‌الناس و رب‌الفلق از شر غاسق و حاسد و وسوسه‌گر در سوراخ خزیده تحقق بخشد.
حقیر که خود را سرباز کوچکی از جندالله و قطره کوچکی از امواج خروشان حزب‌الله می‌بینم تا آخرین رمق از ستیز با دشمن منافق باز نمی‌ایستم و نغمه آن صلاتی و نسکی و محیای و مماتی لله رب العالمین را سرود هستی خود خواهم ساخت.
از خداوند متعال دوام و بقاء و سلامت وجود مبارک که همه برکات خیرات انقلاب که به یمن شماست را خواستارم و ملتمس دعا.
فرزند حقیر شما سید علی خامنه‌ای
آیت‌الله خامنه‌ای شهید بهشتی